Slovník pojmů

Seřadit podle
Architektonický beton

Architektonický beton

Pohledový beton se může rovněž nazývat architektonický beton, jelikož o něm bude z větší části rozhodovat především architekt nebo projektant.
Autodomíchávač

Autodomíchávač

Beton je stavební materiál, který je specifický tím, že s jeho objednávkou je spjata i doprava. Ta musí zajistit, aby si beton zachoval požadované vlastnosti.
Bednění

Bednění

Při betonování je rovněž nesmírně důležité věnovat pozornost správnému bednění. Existuje několik možností, které by se rozhodně neměly podceňovat.
Beton

Beton

Betonárna je zařízení pro výrobu betonu, kombinující vodu, cement, písek a štěrk v pevný materiál používaný ve stavebnictví. Efektivita, inovace a udržitelnost jsou klíčové aspekty…
Beton B20

Beton B20

B20 označuje pevnostní třídu betonu dle normy TN SVB ČR 01-2004. Tato norma je zastaralá a už se nepoužívá, ale označení B20 i přesto stále zůstává v povědomí široké veřejnosti, a …
Betonářská ocel

Betonářská ocel

Beton a ocel jsou dva důležité materiály, které se vzájemně doplňují a efektivně podporují. Betonářská ocel poskytuje dostatečně velkou oporu a pevnost.
Betonářská výztuž

Betonářská výztuž

Betonářská výztuž, také nazývaná výztužná vložka, betonářská ocel nebo měkká výztuž, je klíčovým prvkem při posilování betonu s cílem zvýšit jeho nosnost a snížit deformaci. Jde v …
Betonářská zima

Betonářská zima

Betonářská zima je pojem používaný ve stavebnictví pro označení období, kdy je průměrná denní teplota pod 0°C. V tomto čase je zrání a tuhnutí betonu ovlivněno nízkou teplotou a …
Betonování v zimě

Betonování v zimě

Určitě se vyplatí zvážit, zdali je nutné betonovat v zimním období, kdy se objevují mrazíky. I ten nejkvalitnější beton může v tomto případě selhat.
Betonový potěr

Betonový potěr

Existuje mnoho různých druhů betonu, ale ve stavbách určených k bydlení se nejvíce uplatní konstrukční a podlahový, takzvaný betonový potěr.
Cement

Cement

Cement je hydraulické pojivo. Po smíchání s vodou vytváří kaši, která tuhne a tvrdne v důsledku hydratačních reakcí a procesů. Je pevný a stálý i ve vodě.
Cement - normalizované označení

Cement - normalizované označení

Na trhu existuje poměrně dost velká nabídka cementů a rozhodně se vyplatí se spolehnout na normalizované označení. Se správnou volbou cementu je úspěch zaručen.

Kalkulátor betonu – nezávazná poptávka

+ přidat další tvar
čtverec obdélník trojuhelník pravoúhlý trojuhelník lichoběžník rám núhelník núhelník kolo

Celkový objem: 0,0 m3

%
Mix
Přijede cca: 0 mixů
Mix
Což je cca: 0 míchaček
Zadejte tvar a rozměry plochy, kterou potřebujete vybetonovat, vyberte způsob použití, a náš kalkulátor betonu se postará o vše ostatní, včetně odeslání poptávky, přičemž minimální objem vaší poptávky je 1m3.

Celkový objem: 0,0 m3

%
Mix
Přijede cca: 0 mixů
Mix
Což je cca: 0 míchaček
Použití:
Celkový objem:
%
Použití:
Přijede cca: 0 mixů | 0 míchaček
iPokud není č.p., popř. ani ulice známá, uveďte nejbližší ulici a č.p.
i Plánované použití a specifikace betonu, např.:
1) Základové pasy pro rodinný dům – C20/25
2) Podlaha - garáž (dlažba) – C25/30
3) Stropy – C30/37
4) Venkovní plocha (pojezdová) – C30/37
5) Opěrná stěna – ztracené bednění – C25/30

Výše uvedené specifikace betonů (C25/30 apod.) nelze brát jako doporučení. Specifikaci (pevnost) betonu najdete v projektové dokumentaci, popř. ji získáte od stavbyvedoucí, statika nebo projektanta.
Přílohy:
i K dopravě betonových směsí používáme autodomíchávače značek MAN, IVECO, MERCEDES aj. o objemu 6-8m3.

Berte na vědomí, že dopravu pro suché/zavlhlé směsi (např. potěry/mazaniny) nenabízíme, ale na vyžádání můžeme doporučit naše partnery.
Beton Vám dovezeme na stavbu. Vlastní doprava, přijedu si pro beton sám.
Více na cemex.cz
i Pokud potřebujete uložit beton na větší vzdálenost, popř. do výšky, zvolte možnost čerpání betonu. Do pole „Specifikace betonu“ uveďte vzdálenost, na kterou chcete beton čerpat (např. čerpání 28m). Ano, potřebuji beton čerpat. Ne, nepotřebuji beton čerpat.