Slovník pojmů

Beton B20

B20 označuje pevnostní třídu betonu dle normy TN SVB ČR 01-2004. Tato norma je zastaralá a už se nepoužívá, ale označení B20 i přesto stále zůstává v povědomí široké veřejnosti, a proto můžete na betony B20 leckde narazit.

Hmotnost betonu

Objemová hmotnost betonu se pohybuje od 300 kg/m3 až do 6 000 kg/m3. Výsledná hmotnost závisí na tom, kde a v jakých podmínkách bude betonová směs použita, volba kameniva a přísady do betonu.  

Lehký beton

Jako lehký nebo lehčený beton se označuje betonová směs, v které je část kameniva nahrazena jiným lehčím materiálem.

Litý beton

Jako litý beton se dá označit samozhutnitelný nebo samonivelační beton. Jedná se o tekutou betonovou směs, která vyplňuje tvary působením své váhy.

Míchání betonu

Proces míchání betonu se může jevit poměrně jednoduše, ale opak je pravdou a vždy je lepší to nechat na odbornících. Pro odvážné ale poskytujeme zjednodušený návod.

Pevnost betonu

Řešíte, jaký typ betonu použít pro Vaši stavbu? Víte, co je to pevnostní třída a jaká norma aktuálně platí pro označování betonu? Přečtěte si více o pevnosti betonu.

Pohledový beton

Pohledový beton je označení pro viditelnou, ničím nezakrytou betonovou plochu nebo celou konstrukci.

Polystyrenbeton

Polystyrenbeton je typ lehčeného betonu. Oproti klasickému betonu má menší hmotnost a lepší tepelně izolační vlastnosti.

Porobeton

Pórobeton je nejlehčí typ betonu ze skupiny tzv. lehkých betonů. Nazývá se také pěnobeton. My nabízíme vlastní směs pórobetonu nazvanou POROFLOW.

Přísady do betonu

Dle požadovaných vlastností a použití se do betonu přidávají různé přísady, příměsi, vsypy nebo jiné speciální doplňky.

Kalkulátor betonu – nezávazná poptávka

Vyberte tvar

Celkový objem: 0,0 m3

%

Objem betonu: Použití: