Kalkulátor

Architektonický beton

Architektonický beton
Aktualizováno: 18.10.2023

Architektonický beton je v podstatě konstrukční beton, který je probarvený barevným pigmentem a jeho aplikace je možná jak v interiérových, tak exteriérových konstrukcích. Není problém jej ovšem použít i na různé venkovní plochy nebo dokonce vozovky. Tyto pigmenty jsou vyrobeny na anorganické bázi a jejich předností je stálobarevnost, proto jsou ideální pro použití v moderní architektuře. Toto dávkování pigmentu je doporučeno dávat do čerstvých betonových směsí a to v množství 7 % z dávky cementu. Pokud by se dalo více, mohlo by dojít k výraznému ovlivnění pevnosti dané směsi, což rozhodně není žádoucí.

Rozhodující slovo má architekt

Vzhledem k tomu, že se jedná o podhledový beton, tudíž poslední rozhodující slovo bude mít samotný architekt, který musí přesně definovat vzhled betonu. V případě architektonického betonu se vytváří nejen dílo architektonické, ale také svým způsobem jedinečné, což je ovšem pro betonové stavby charakteristické. Za pomoci individuálních matric se dá poté vyhovět téměř libovolnému ztvárnění plochy, která upoutá pozornost a navíc dá jistý originální vzhled samotné budově nebo specifickému místu.

Neomezené možnosti

V současné době se dbá především o životní prostředí a v tomto případě skutečně neexistuje jiný stavební materiál, s kterým by se dalo docílit takové hospodárnosti, stálosti a estetičnosti, jako právě s architektonickým betonem. Ten nabízí architektům na základě mechanických a plastických vlastností neohraničené možnosti různého ztvárnění. Přirozeně je individualita a osobní potřeba stavby, včetně integrace do krajiny, podstatným aspektem. Na ten je třeba při koncepci brát zřetel. Samotný architektonický beton by měl jít společně s představou investora, architekta a technickými možnostmi výroby, které jsou odsouhlasené na základě technických předpisů nebo dle referenční stavby.

Kalkulátor betonu – nezávazná poptávka

Vyberte tvar

Celkový objem: 0,0 m3

%

Objem betonu: Použití: