Autodomíchávač

Autodomíchávač
Aktualizováno: 11.10.2023

Autodomíchávač, také se mu říká domíchávač nebo mix, je nákladní dopravní prostředek, který se využívá pro přepravu čerstvého betonu. Ten se namíchá na betonárce podle požadavků odběratele a následně dopraví na místo určení. Jedná se o velmi speciální prostředek, který je určený výhradně pro přepravu betonových směsí, jejichž konzistence je tekutá a není ji možné přepravovat v jiném dopravním prostředku, třeba na káře nebo na nákladních automobilech se sklopkou. Ačkoliv i to by bylo možné na kratší vzdálenost, avšak se speciální neprodyšnou plachtou, to aby nemohl zmoknout nebo naopak vysychat. S autodomíchávačem je to vždy jistější.  

Doprava betonu

Autodomíchávače jsou stavěny na nákladních podvozcích s nástavbou. Beton se vyrábí a následně míchá na betonárce a tímto způsobem se pouze převáží. Hlavní částí domíchávače je buben a jeho otáčení zajišťuje, že se beton cestou na stavbu nerozmísí. Buben má díky tomu na vnitřní straně šroubovici a ta rovněž zajišťuje to, že dostává betonovou směs ven z bubnu.

Co znamená rozmísení čerstvého betonu a čemu se dá tímto způsobem zbránit?

V podstatě se jedná o to, že by došlo k oddělení některých složek, například se může jednat o kamenivo nebo cement s vodou, tak zbytky betonu, které by se nahromadily v jedné části betonové směsi. Výsledek by byl katastrofální, jelikož by beton nebyl rovnoměrně rozmíchaný a po ztvrdnutí by vykazoval nestejnoměrnou kvalitu na různých místech. Mohly by vzniknout různé mezery nebo hnízda, která rozhodně neprospějí kvalitně odvedené práci.

Vhodní pomocníci

Díky autodomíchavači se na staveniště vždy dopraví kvalitní beton. Dispečink vždy vyřídí požadavky klientů podle potřebného množství, času, vzdálenosti místa a dodá pouze ověřenou kvalitu betonu. Čerpadla jsou neoddělitelnou součástí těchto služeb. Autodomíchávače mají dostatečnou kapacitu od 4,5 m3 - 9 m3.

Kalkulátor betonu – nezávazná poptávka

+ přidat další tvar
čtverec obdélník trojuhelník pravoúhlý trojuhelník lichoběžník rám núhelník núhelník kolo

Celkový objem: 0,0 m3

%
Mix
Přijede cca: 0 mixů
Mix
Což je cca: 0 míchaček
Zadejte tvar a rozměry plochy, kterou potřebujete vybetonovat, vyberte způsob použití, a náš kalkulátor betonu se postará o vše ostatní, včetně odeslání poptávky, přičemž minimální objem vaší poptávky je 1m3.

Celkový objem: 0,0 m3

%
Mix
Přijede cca: 0 mixů
Mix
Což je cca: 0 míchaček
Použití:
Celkový objem:
%
Použití:
Přijede cca: 0 mixů | 0 míchaček
iPokud není č.p., popř. ani ulice známá, uveďte nejbližší ulici a č.p.
i Plánované použití a specifikace betonu, např.:
1) Základové pasy pro rodinný dům – C20/25
2) Podlaha - garáž (dlažba) – C25/30
3) Stropy – C30/37
4) Venkovní plocha (pojezdová) – C30/37
5) Opěrná stěna – ztracené bednění – C25/30

Výše uvedené specifikace betonů (C25/30 apod.) nelze brát jako doporučení. Specifikaci (pevnost) betonu najdete v projektové dokumentaci, popř. ji získáte od stavbyvedoucí, statika nebo projektanta.
Přílohy:
i K dopravě betonových směsí používáme autodomíchávače značek MAN, IVECO, MERCEDES aj. o objemu 6-8m3.

Berte na vědomí, že dopravu pro suché/zavlhlé směsi (např. potěry/mazaniny) nenabízíme, ale na vyžádání můžeme doporučit naše partnery.
Beton Vám dovezeme na stavbu. Vlastní doprava, přijedu si pro beton sám.
Více na cemex.cz
i Pokud potřebujete uložit beton na větší vzdálenost, popř. do výšky, zvolte možnost čerpání betonu. Do pole „Specifikace betonu“ uveďte vzdálenost, na kterou chcete beton čerpat (např. čerpání 28m). Ano, potřebuji beton čerpat. Ne, nepotřebuji beton čerpat.