Pěnobetony. K čemu se hodí a k čemu ne

Pěnobetony. K čemu se hodí a k čemu ne
Aktualizováno: 15.06.2023

pěnobeton poroflowV současné době se stále více při stavebních nebo rekonstrukčních pracích využívá takzvaný pěnobeton. Jedná se o tekutý stavební materiál, který je vyráběný v několika variantách. Ty se od sebe odlišují především v objemové hmotnosti a pevnosti v tlaku.

  • Tento materiál se tedy dá přizpůsobit prakticky každému projektu.
  • Nejvíce se využívá jako základ pro další vrstvy podlahové konstrukce.

S jeho pomocí lze vyrovnat i podlahu, která není na všech stranách stejně rovná. Tento způsob je finančně mnohem výhodnější než ostatní dříve používané metody. Pěnobeton se používá také ve svažitém terénu nebo tam, kde zůstaly zbytky původního betonového povrchu.

  • Své místo také nachází při budování podlahy ve starších domech, kde je běžné, že povrch budoucí podlahy není rovný.
  • Dřívějšími postupy byla nutná pokládka různě silných polystyrenových desek. Tento způsob byl nejen pracný, ale také finančně náročný.
  • Díky tomu, že je pěnobeton tekutým materiálem, vytvoří se jeho aplikací automaticky rovná vrstva a také se spolehlivě zalijí i vysoké rozvody vody, elektřiny nebo odpady v podlaze.
  • Výhodou je nízká hmotnostPěnobeton poroflow řez

Další využití nachází pěnobeton v případě navyšování domu o patro. Klasické materiály by původní střechu příliš zatížily, a to by mohlo mít nežádoucí vliv na statiku celého domu. Pěnobeton obsahuje vysoké množství vzduchových pórů, a proto je jeho objemová hmotnost udávána již od 300 kg/m3. Navíc je pěnobeton stabilní, nesesedá a nemění svůj objem.

  • Disponuje také nízkým součinitelem tepelné vodivosti.
  • V kombinaci s vhodnými materiály lze docílit dobrých izolačních, akustických i protipožárních vlastností.

Pěnobeton Poroflow je tedy možné využít prakticky pro vyrovnání jakéhokoliv povrchu, na který se bude instalovat další vrstva pro vytvoření podlahy. Není vhodný jako náhrada potěrů. Jedná se pouze o vyrovnávací vrstvu, na kterou je nutné potěr nanést.

Kalkulátor betonu – nezávazná poptávka

+ přidat další tvar
čtverec obdélník trojuhelník pravoúhlý trojuhelník lichoběžník rám núhelník núhelník kolo

Celkový objem: 0,0 m3

%
Mix
Přijede cca: 0 mixů
Mix
Což je cca: 0 míchaček
Zadejte tvar a rozměry plochy, kterou potřebujete vybetonovat, vyberte způsob použití, a náš kalkulátor betonu se postará o vše ostatní, včetně odeslání poptávky, přičemž minimální objem vaší poptávky je 1m3.

Celkový objem: 0,0 m3

%
Mix
Přijede cca: 0 mixů
Mix
Což je cca: 0 míchaček
Použití:
Celkový objem:
%
Použití:
Přijede cca: 0 mixů | 0 míchaček
iPokud není č.p., popř. ani ulice známá, uveďte nejbližší ulici a č.p.
i Plánované použití a specifikace betonu, např.:
1) Základové pasy pro rodinný dům – C20/25
2) Podlaha - garáž (dlažba) – C25/30
3) Stropy – C30/37
4) Venkovní plocha (pojezdová) – C30/37
5) Opěrná stěna – ztracené bednění – C25/30

Výše uvedené specifikace betonů (C25/30 apod.) nelze brát jako doporučení. Specifikaci (pevnost) betonu najdete v projektové dokumentaci, popř. ji získáte od stavbyvedoucí, statika nebo projektanta.
Přílohy:
i K dopravě betonových směsí používáme autodomíchávače značek MAN, IVECO, MERCEDES aj. o objemu 6-8m3.

Berte na vědomí, že dopravu pro suché/zavlhlé směsi (např. potěry/mazaniny) nenabízíme, ale na vyžádání můžeme doporučit naše partnery.
Beton Vám dovezeme na stavbu. Vlastní doprava, přijedu si pro beton sám.
Více na cemex.cz
i Pokud potřebujete uložit beton na větší vzdálenost, popř. do výšky, zvolte možnost čerpání betonu. Do pole „Specifikace betonu“ uveďte vzdálenost, na kterou chcete beton čerpat (např. čerpání 28m). Ano, potřebuji beton čerpat. Ne, nepotřebuji beton čerpat.