Kalkulátor

Přísady do betonu

Dle požadovaných vlastností a použití se do betonu přidávají různé přísady, příměsi, vsypy nebo jiné speciální doplňky.

Přísady a příměsi do betonu - rozdíl

Klasický konstrukční beton má 3 základní složky – hutné kamenivo, vodu a cement. K tomuto základu se dále přidávají přísady nebo příměsi.

Pod označením přísada do betonu se skrývá chemická látka, která upravuje některou z vlastností betonu, ať už se jedná o beton čerstvý nebo ztvrdlý. Plastifikační přísady zlepšují zpracovatelnost čerstvého betonu. Přísady zpomalující tuhnutí prodlužují zpracovatelnost betonu. Urychlovací přísady zajišťují naopak zvýšení krátkodobé pevnosti, což je vhodné pro betonování v zimě nebo stříkaný beton.

Příměsi do betonu jsou práškovité látky. Jedná se např. o barevné pigmenty, křemičité úlety, které zvyšují pevnost betonu nebo popílek, který zlepšuje čerpatelnost a kvalitu povrchu.

Speciální betony

Do betonu se kromě přísad a příměsí mohou přidávat i další doplňky. Beton lze obohatit např. o polypropylénová vlákna nebo ocelové drátky – tím vzniká vláknobeton a drátkobeton. Dále existují speciální vsypy, které zajišťují vysoce pevného povrchu. Tyto vsypy obsahují přírodní nebo syntetické minerální kamenivo a využívají se pro betonové podlahy.

Doporučené produkty

Konstrukční beton

Vláknobeton, drátkobeton

Betonové podlahy

Kalkulátor betonu – nezávazná poptávka

Vyberte tvar

Celkový objem: 0,0 m3

%

Objem betonu: Použití: