Kalkulátor

Porobeton

Porobeton
Aktualizováno: 18.10.2023

Pórobeton je nejlehčí typ betonu ze skupiny tzv. lehkých betonů. Nazývá se také pěnobeton. My nabízíme vlastní směs pórobetonu nazvanou POROFLOW.

Vlastnosti pórobetonu

Na rozdíl od ostatních lehčených betonů, u kterých se nízká objemová hmotnost zajišťuje nahrazením části kameniva za jiný materiál, pórobeton vděčí za svoji lehkost vzduchovým pórům. Díky kombinaci homogenní směsi cementu a vzduchových pórů vzniká litá směs, která má výborné izolační a akustické vlastnosti a již zmíněnou nízkou objemovou hmotnost. Jelikož se jedná o litou směs, pokládka je rychlá a vždy je dosaženo dokonalého vyrovnání.

Využití pórobetonu

Stejně jako ostatní lehké betony, je možné pórobeton využit všude tam, kde je potřeba vytvořit rovnou plochu a zároveň nezatížit konstrukci. Pórobeton je prodyšný, takže je možné ho využít i v trvale vlhkém prostředí. Vlhkost může díky pórům volně odcházet. Mezi konkrétní využití patří např. podlahové vyrovnávací vrstvy, stabilizace bazénů a jímek nebo výplň nevyužívaných šachet. Při použití do podlahové konstrukce je ideálním podkladem pro další vrstvy, např. anhydritový nebo cementový potěr.

Doporučené produkty

Pěnobeton

Kalkulátor betonu – nezávazná poptávka

Vyberte tvar

Celkový objem: 0,0 m3

%

Objem betonu: Použití: