Kalkulátor

Porobeton

Pórobeton je nejlehčí typ betonu ze skupiny tzv. lehkých betonů. Nazývá se také pěnobeton. My nabízíme vlastní směs pórobetonu nazvanou POROFLOW.

Vlastnosti pórobetonu

Na rozdíl od ostatních lehčených betonů, u kterých se nízká objemová hmotnost zajišťuje nahrazením části kameniva za jiný materiál, pórobeton vděčí za svoji lehkost vzduchovým pórům. Díky kombinaci homogenní směsi cementu a vzduchových pórů vzniká litá směs, která má výborné izolační a akustické vlastnosti a již zmíněnou nízkou objemovou hmotnost. Jelikož se jedná o litou směs, pokládka je rychlá a vždy je dosaženo dokonalého vyrovnání.

Využití pórobetonu

Stejně jako ostatní lehké betony, je možné pórobeton využit všude tam, kde je potřeba vytvořit rovnou plochu a zároveň nezatížit konstrukci. Pórobeton je prodyšný, takže je možné ho využít i v trvale vlhkém prostředí. Vlhkost může díky pórům volně odcházet. Mezi konkrétní využití patří např. podlahové vyrovnávací vrstvy, stabilizace bazénů a jímek nebo výplň nevyužívaných šachet. Při použití do podlahové konstrukce je ideálním podkladem pro další vrstvy, např. anhydritový nebo cementový potěr.

Doporučené produkty

Pěnobeton

Kalkulátor betonu – nezávazná poptávka

Vyberte tvar

Celkový objem: 0,0 m3

%

Objem betonu: Použití: