Polystyrenbeton

Polystyrenbeton
Aktualizováno: 18.10.2023

Polystyrenbeton je typ lehčeného betonu. Oproti klasickému betonu má menší hmotnost a lepší tepelně izolační vlastnosti.

Lehké betony

Nízké hmotnosti lehčených betonu se dosahuje nahrazením části kameniva lehčím materiálem. V případě polystyrenbetonu se část kameniva nahrazuje polystyrenovou drtí, ale je existují i lehčené betony s umělým kamenivem nebo vzduchovými póry.

Vlastnosti a využití polysternbetonu

Polystyrenbeton disponuje objemovou hmotností cca 500 až 1 500 kg/m3. Díky uzavřené struktuře polystyrenu nemá tendenci přijímat vodu, takže dobře izoluje proti vlhkosti. Jeho čerpání však není tak snadné jako u klasického betonu, protože musí být dodáván v nižší konzistenci. Většinou je ukládán pomocí bádií.

Polystyrenbeton je vhodný pro spádové vrstvy plochých střech, sanace různých prostor a pro tepelně izolační vrstvy podlahových konstrukcí. Nelze ho naopak využít pro nosné konstrukce, pro ty doporučujeme klasický konstrukční beton.

Doporučené produkty

Lehčený beton

Kalkulátor betonu – nezávazná poptávka

+ přidat další tvar
čtverec obdélník trojuhelník pravoúhlý trojuhelník lichoběžník rám núhelník núhelník kolo

Celkový objem: 0,0 m3

%
Mix
Přijede cca: 0 mixů
Mix
Což je cca: 0 míchaček
Zadejte tvar a rozměry plochy, kterou potřebujete vybetonovat, vyberte způsob použití, a náš kalkulátor betonu se postará o vše ostatní, včetně odeslání poptávky, přičemž minimální objem vaší poptávky je 1m3.

Celkový objem: 0,0 m3

%
Mix
Přijede cca: 0 mixů
Mix
Což je cca: 0 míchaček
Použití:
Celkový objem:
%
Použití:
Přijede cca: 0 mixů | 0 míchaček
iPokud není č.p., popř. ani ulice známá, uveďte nejbližší ulici a č.p.
i Plánované použití a specifikace betonu, např.:
1) Základové pasy pro rodinný dům – C20/25
2) Podlaha - garáž (dlažba) – C25/30
3) Stropy – C30/37
4) Venkovní plocha (pojezdová) – C30/37
5) Opěrná stěna – ztracené bednění – C25/30

Výše uvedené specifikace betonů (C25/30 apod.) nelze brát jako doporučení. Specifikaci (pevnost) betonu najdete v projektové dokumentaci, popř. ji získáte od stavbyvedoucí, statika nebo projektanta.
Přílohy:
i K dopravě betonových směsí používáme autodomíchávače značek MAN, IVECO, MERCEDES aj. o objemu 6-8m3.

Berte na vědomí, že dopravu pro suché/zavlhlé směsi (např. potěry/mazaniny) nenabízíme, ale na vyžádání můžeme doporučit naše partnery.
Beton Vám dovezeme na stavbu. Vlastní doprava, přijedu si pro beton sám.
Více na cemex.cz
i Pokud potřebujete uložit beton na větší vzdálenost, popř. do výšky, zvolte možnost čerpání betonu. Do pole „Specifikace betonu“ uveďte vzdálenost, na kterou chcete beton čerpat (např. čerpání 28m). Ano, potřebuji beton čerpat. Ne, nepotřebuji beton čerpat.