Keramzit beton

Keramzit beton
Aktualizováno: 18.10.2023

Ačkoliv si mnozí vybaví kamenivo, které je určené pro pěstování rostlin a dekorativní produkt, tak je třeba zdůraznit, že má právě daleko širší využití. Pro své skutečně unikátní vlastnosti se používá především ve stavebnictví. Jedná se o moderní materiál, který skutečně běžně v přírodě nenaleznete. Vyrábí se ze speciálních cypřišových jílů a vypaluje se ve speciálních pecích při vysokých teplotách. Poté vzniknou malé valounky a dají se přirovnat k dekorativnímu štěrku. Jejich barva je hnědá, hnědo-červená a málo se vyskytují i v hnědo-šedé barvě.

Keramzit a jeho vlastnosti

Toto keramické kamenivo se vyrábí vypalováním v rotačních pecích při teplotě 1 100 – 1200 °C. Vzniklé granule keramzitu mají nízkou objemovou hmotnost (od 500 do 1500 kg/m3), ale vynikají velkou pevností. Mají vysokou požární odolnost a nechybí jim izolační vlastnosti. Všechny materiály, kde se poté nalézá keramzit, přejímají tyto skvělé vlastnosti.

Díky nízké objemové hmotnosti se řadí k lehkým betonům. Aplikovat se tak snadno může na nosné stěnové konstrukce, nosníky, trámy, mostní konstrukce nebo je možné aplikovat je jako stropní desky. Právě lehký beton se vylehčuje za pomoci různých příměsí, které se pro tyto účely používají. K nejstaršímu materiálu bezpochyby patří keramzit nebo Liapor. V podstatě nahrazují částečně nebo úplně běžné těžké kamenivo.

Další využití keramzitu

Je to ideální materiál v podobě keramického granulátu, který se vyrábí v různé zrnitosti. Přirozeně se dá využít i jinak, než k namíchání lehkého betonu, například je vhodný pro různé zásypy nebo podsypy. Tím se hodí jako vyrovnávací a izolační podsyp zároveň, pod suché sádrokartonové podlahy, různé filtrační zásypy, izolační zásypy střech nebo energovodů a mnohé další. Keramzit beton je zdravotně nezávadný a jeho přítomnost velmi příznivě ovlivní prostory.

Alternativou ke keramzit betonu jsou pěnobetony, například pěnobeton Poroflow.

 

Kalkulátor betonu – nezávazná poptávka

+ přidat další tvar
čtverec obdélník trojuhelník pravoúhlý trojuhelník lichoběžník rám núhelník núhelník kolo

Celkový objem: 0,0 m3

%
Mix
Přijede cca: 0 mixů
Mix
Což je cca: 0 míchaček
Zadejte tvar a rozměry plochy, kterou potřebujete vybetonovat, vyberte způsob použití, a náš kalkulátor betonu se postará o vše ostatní, včetně odeslání poptávky, přičemž minimální objem vaší poptávky je 1m3.

Celkový objem: 0,0 m3

%
Mix
Přijede cca: 0 mixů
Mix
Což je cca: 0 míchaček
Použití:
Celkový objem:
%
Použití:
Přijede cca: 0 mixů | 0 míchaček
iPokud není č.p., popř. ani ulice známá, uveďte nejbližší ulici a č.p.
i Plánované použití a specifikace betonu, např.:
1) Základové pasy pro rodinný dům – C20/25
2) Podlaha - garáž (dlažba) – C25/30
3) Stropy – C30/37
4) Venkovní plocha (pojezdová) – C30/37
5) Opěrná stěna – ztracené bednění – C25/30

Výše uvedené specifikace betonů (C25/30 apod.) nelze brát jako doporučení. Specifikaci (pevnost) betonu najdete v projektové dokumentaci, popř. ji získáte od stavbyvedoucí, statika nebo projektanta.
Přílohy:
i K dopravě betonových směsí používáme autodomíchávače značek MAN, IVECO, MERCEDES aj. o objemu 6-8m3.

Berte na vědomí, že dopravu pro suché/zavlhlé směsi (např. potěry/mazaniny) nenabízíme, ale na vyžádání můžeme doporučit naše partnery.
Beton Vám dovezeme na stavbu. Vlastní doprava, přijedu si pro beton sám.
Více na cemex.cz
i Pokud potřebujete uložit beton na větší vzdálenost, popř. do výšky, zvolte možnost čerpání betonu. Do pole „Specifikace betonu“ uveďte vzdálenost, na kterou chcete beton čerpat (např. čerpání 28m). Ano, potřebuji beton čerpat. Ne, nepotřebuji beton čerpat.