Pevnost betonu

Pevnost betonu
Aktualizováno: 18.10.2023

Řešíte, jaký typ betonu použít pro Vaši stavbu? Víte, co je to pevnostní třída a jaká norma aktuálně platí pro označování betonu?

Pevnostní třída betonu

Pevnost betonu definuje pevnostní třída. Dříve se pevnostní třída betonu označovala velkým písmenem B a číslem podle normy ČSN 732400. Tato norma už je však zastaralá a nepoužívá se. Místo ní platí od 1. 7. 2014 norma ČSN EN 206. Podle starého označení byl jeden z nejpoužívanějších typů beton B20. Tomuto označení odpovídá v nové normě beton C16/20.

My nabízíme konstrukční betony s pevnostní třídou od C12/15 až do C50/60. To znamená, že jsme schopni dodat i méně pevné nebo naopak mnohem pevnější betony, než je typický beton B20.  

Pevnost betonu dle typu stavby

Pro základy běžných rodinných domů na rovinatých pozemcích je zpravidla dostačující beton C12/15 nebo již zmíněný C16/20, beton na základovou desku bývá o třídu vyšší a pro monolitické stropy je nutné využít pevnostní třídu minimálně C20/25. Pevnostní třída C50/60 nebo vyšší charakterizuje vysokopevnostní beton, který nachází uplatnění při stavbách mostních desek, nosníků nebo vnitřních podpěr.

Doporučené produkty

Konstrukční beton

Vysokopevnostní beton

Kalkulátor betonu – nezávazná poptávka

+ přidat další tvar
čtverec obdélník trojuhelník pravoúhlý trojuhelník lichoběžník rám núhelník núhelník kolo

Celkový objem: 0,0 m3

%
Mix
Přijede cca: 0 mixů

Celkový objem: 0,0 m3

%
Mix
Přijede cca: 0 mixů
Použití:
Celkový objem:
%
Použití:
Přijede cca: 0 mixů
Přílohy:
Beton Vám dovezeme na stavbu. Vlastní doprava, přijedu si pro beton sám.
Ano, potřebuji beton čerpat. Ne, nepotřebuji beton čerpat.